B43701B9228M000
EPCOS - TDK Electronics
Prodotto No:
B43701B9228M000
Descrizione:
CAP ALUM 2200UF 20% 400V SCREW
Guida per l'utente
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 3.217" (81.70mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 1.122" (28.50mm)
Voltage - Rated 400 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 2.531" Dia (64.30mm)
Ripple Current @ Low Frequency 8 A @ 100 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 60mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 85°C
Ratings -
Series B43701
Package / Case Radial, Can - Screw Terminals
Ripple Current @ High Frequency 2.48 A @ 100 kHz
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 2200 µF
Package Bulk
Impedance 95 mOhms