B43703B5398M000
EPCOS - TDK Electronics
Prodotto No:
B43703B5398M000
Descrizione:
CAP ALUM 3900UF 20% 450V SCREW
In magazzino : 23
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 3.846" (97.70mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 1.248" (31.70mm)
Voltage - Rated 450 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.027" Dia (76.90mm)
Ripple Current @ Low Frequency 13.8 A @ 100 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 24mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp. 12000 Hrs @ 85°C
Ratings -
Series B43703
Package / Case Radial, Can - Screw Terminals
Ripple Current @ High Frequency 945 mA @ 100 kHz
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 3900 µF
Package Bulk
Impedance 38 mOhms