B43821F2106M000
EPCOS - TDK Electronics
Prodotto No:
B43821F2106M000
Descrizione:
CAP ALUM 10UF 20% 250V RADIAL
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.669" (17.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 250 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 105 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 18Ohm @ 120Hz
Ratings -
Series B43821
Package / Case Radial, Can
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 10 µF