B43851F2686M000
EPCOS - TDK Electronics
Prodotto No:
B43851F2686M000
Descrizione:
CAP ALUM 68UF 20% 250V RADIAL
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.063" (27.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 250 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 266 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 2.7Ohm @ 120Hz
Ratings -
Series B43851
Package / Case Radial, Can
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 68 µF