B43851F9475M000
EPCOS - TDK Electronics
Prodotto No:
B43851F9475M000
Descrizione:
CAP ALUM 4.7UF 20% 400V RADIAL
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.531" (13.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 400 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 56 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 46Ohm @ 120Hz
Ratings -
Series B43851
Package / Case Radial, Can
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 4.7 µF