B43867A1226M
EPCOS - TDK Electronics
Prodotto No:
B43867A1226M
Descrizione:
CAP ALUM 22UF 20% 160V RADIAL
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.866" (22.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 160 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 145 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 140°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series B43867
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 217 mA @ 100 kHz
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 22 µF