B43888C2686M000
EPCOS - TDK Electronics
Prodotto No:
B43888C2686M000
Descrizione:
CAP ALUM 68UF 20% 250V RADIAL
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.654" (42.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 250 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 1.3 A @ 100 kHz
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 68 µF