B43888C5226M008
EPCOS - TDK Electronics
Prodotto No:
B43888C5226M008
Descrizione:
CAP ALUM 22UF 20% 450V RADIAL
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.457" (37.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 450 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 12000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 650 mA @ 100 kHz
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 22 µF