B43888D5156M000
EPCOS - TDK Electronics
Prodotto No:
B43888D5156M000
Descrizione:
CAP ALUM 15UF 20% 450V RADIAL
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.260" (32.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 450 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 600 mA @ 100 kHz
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 15 µF