B43888F9476M000
EPCOS - TDK Electronics
Prodotto No:
B43888F9476M000
Descrizione:
CAP ALUM 47UF 20% 400V RADIAL
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.866" (22.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 400 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.787" Dia (20.00mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 8.5Ohm @ 120Hz
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 790 mA @ 100 kHz
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 47 µF