Casa / NTC Thermistors / B57964S0202F000
minImg
B57964S0202F000
EPCOS - TDK Electronics
Prodotto No:
B57964S0202F000
Descrizione:
THERMISTOR NTC 2KOHM 3560K BEAD
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
B0/50 -
Resistance Tolerance ±1%
B25/100 3560K
B Value Tolerance ±1%
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
B25/75 -
Length - Lead Wire 1.71" (43.50mm)
Series -
Resistance in Ohms @ 25°C 2k
Package / Case Bead
Power - Max 60 mW