B58611K1100A009
EPCOS - TDK Electronics
Prodotto No:
B58611K1100A009
Descrizione:
SENSOR 145.04PSIG 0.19" .12V
Guida per l'utente
Operating Pressure 145.04PSI (1000kPa)
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Applications Board Mount
Termination Style PC Pin
Output Type Wheatstone Bridge
Port Size Male - 0.19" (4.78mm) Tube
Port Style Barbless
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Pressure Type Vented Gauge
Series AK2
Accuracy ±2%
Package / Case 8-DIP Module
Voltage - Supply 10V
Output 0 mV ~ 120 mV (5V)