B59950C0080A070
EPCOS - TDK Electronics
Prodotto No:
B59950C0080A070
Descrizione:
PTC RESET FUSE 80V 170MA RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Voltage - Max 80V
Current - Hold (Ih) (Max) 170 mA
Height - Seated (Max) 0.669" (17.00mm)
Approval Agency UR, VDE
Current - Max 5.5 A
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.532" Dia x 0.138" T (13.50mm x 3.50mm)
Product Status Active
Ratings -
Series Automotive, AEC-Q200
Type Ceramic
Package / Case Radial, Disc
Thickness (Max) -
Resistance - 25°C (Typ) 3.7 Ohms
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Current - Trip (It) 350 mA