Casa / Ferrite Cores / B65511A0025A001
minImg
B65511A0025A001
EPCOS - TDK Electronics
Prodotto No:
B65511A0025A001
Pacchetto:
P 7 x 4
Descrizione:
FERRITE CORE P 25NH K1 2PCS
Guida per l'utente
Inductance Factor (Al) 25 nH
Effective Area (Ae) mm² 7
Tolerance ±3%
Material K1
Core Type P (Pot Core)
Product Status Active
Supplier Device Package P 7 x 4
Effective Length (le) mm 10
Series P7/4
Effective Permeability (µe) 28
Effective Magnetic Volume (Ve) mm³ 70
Length -
Gap Gapped
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Height 0.083" (2.10mm)
Package Box
Initial Permeability (µi) 80
Width -
Finish Uncoated
Core Factor (ΣI/A) mm⁻¹ 1.43
Diameter 0.289" (7.35mm)