Casa / Ferrite Cores / B65541D0160A048
minImg
B65541D0160A048
EPCOS - TDK Electronics
Prodotto No:
B65541D0160A048
Pacchetto:
P 14 x 8
Descrizione:
FERRITE CORE P 160NH N48 2PCS
Guida per l'utente
Inductance Factor (Al) 160 nH
Effective Area (Ae) mm² 25
Tolerance ±3%
Material N48
Core Type P (Pot Core)
Product Status Active
Supplier Device Package P 14 x 8
Effective Length (le) mm 20
Series P14/8
Effective Permeability (µe) 102
Effective Magnetic Volume (Ve) mm³ 500
Length -
Gap Gapped
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Height 0.167" (4.25mm)
Package Box
Minimum Core Cross Section (Amin) mm² 20
Width -
Finish Uncoated
Core Factor (ΣI/A) mm⁻¹ 0.8
Diameter 0.563" (14.30mm)