EPCOS - TDK Electronics
Prodotto No:
B66417U0630M187
Produttore:
Pacchetto:
EFD 20 x 10 x 7
Batch:
-
Descrizione:
FERRITE CORE EFD N87
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| Effective Area (Ae) mm² | 31 |
| Tolerance | - |
| Material | N87 |
| Core Type | EFD |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | EFD 20 x 10 x 7 |
| Effective Length (le) mm | 47 |
| Series | EFD20/10/7 |
| Effective Magnetic Volume (Ve) mm³ | 1460 |
| Length | 0.787" (20.00mm) |
| Gap | Gapped |
| Mfr | EPCOS - TDK Electronics |
| Height | 0.394" (10.00mm) |
| Package | Box |
| Initial Permeability (µi) | 2200 |
| Minimum Core Cross Section (Amin) mm² | 31 |
| Width | 0.262" (6.65mm) |
| Finish | Uncoated |
| Core Factor (ΣI/A) mm⁻¹ | 1.52 |
| Diameter | - |