Casa / Varistors, MOVs / B72214Q0551K101
minImg
B72214Q0551K101
EPCOS - TDK Electronics
Prodotto No:
B72214Q0551K101
Descrizione:
VARISTOR 910V 6KA DISC 14MM
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 819 V
Capacitance @ Frequency 245 pF @ 1 kHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 910 V
Varistor Voltage (Max) 1.001 kV
Series EnergetiQ
Energy 260J
Package / Case Disc 14mm
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Maximum AC Volts 550 V
Number of Circuits 1
Package Bulk
Maximum DC Volts 745 V