Casa / Varistors, MOVs / B72280B0231K001
minImg
B72280B0231K001
EPCOS - TDK Electronics
Prodotto No:
B72280B0231K001
Descrizione:
VARISTOR 360V 100KA ENCASED DISC
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 324 V
Capacitance @ Frequency 16000 pF @ 1 kHz
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 360 V
Varistor Voltage (Max) 396 V
Series HighE
Energy 1200J
Package / Case Encased Disc
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Maximum AC Volts 230 V
Number of Circuits 1
Package Bulk
Maximum DC Volts 300 V