Casa / Varistors, MOVs / B72530V0350K062
minImg
B72530V0350K062
EPCOS - TDK Electronics
Prodotto No:
B72530V0350K062
Descrizione:
VARISTOR 56V 250A 1210
Guida per l'utente
Operating Temperature -
Varistor Voltage (Min) 50.4 V
Mounting Type Surface Mount, MLCV
Product Status Obsolete
Varistor Voltage (Typ) 56 V
Varistor Voltage (Max) 61.6 V
Series -
Energy 2J
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Maximum AC Volts 35 V
Number of Circuits 1
Package Tape & Reel (TR)
Maximum DC Volts 45 V
Current - Surge 250 A