EPCOS - TDK Electronics
Prodotto No:
B72590T0110S360
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Descrizione:
VARISTOR 18V 20A 0402
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Varistor Voltage (Min) | 13.5 V |
| Capacitance @ Frequency | 100 pF @ 1 kHz |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCV |
| Product Status | Active |
| Varistor Voltage (Typ) | 18 V |
| Varistor Voltage (Max) | 22.5 V |
| Series | Standard |
| Energy | 0.0075J |
| Package / Case | 0402 (1005 Metric) |
| Mfr | EPCOS - TDK Electronics |
| Maximum AC Volts | 11 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Maximum DC Volts | 14 V |
| Current - Surge | 20 A |