Casa / Fixed Inductors / B78108E1682K009
minImg
B78108E1682K009
EPCOS - TDK Electronics
Prodotto No:
B78108E1682K009
Descrizione:
FIXED IND 6.8UH 2.45A 105MOHM TH
In magazzino : 3630
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 2.3A
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq 40 @ 7.96MHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 2.45 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.157" Dia x 0.374" L (4.00mm x 9.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 105mOhm Max
Inductance 6.8 µH
Series B78108E
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 25MHz