Casa / Fixed Inductors / B78148S1472K009
minImg
B78148S1472K009
EPCOS - TDK Electronics
Prodotto No:
B78148S1472K009
Descrizione:
FIXED IND 4.7UH 820MA 340MOHM TH
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.96 MHz
Q @ Freq 60 @ 7.96MHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 820 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.157" Dia x 0.362" L (4.00mm x 9.20mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 340mOhm Max
Inductance 4.7 µH
Series BC
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Radial
Frequency - Self Resonant 95MHz