B78148T1472K9
EPCOS - TDK Electronics
Prodotto No:
B78148T1472K9
Descrizione:
FIXED IND 4.7UH 380MA 650MOHM TH
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.96 MHz
Q @ Freq 40 @ 7.96MHz
Height - Seated (Max) 0.386" (9.80mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 380 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.130" Dia (3.30mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 650mOhm Max
Inductance 4.7 µH
Series MCC
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Radial, Vertical Cylinder
Frequency - Self Resonant 90MHz