Casa / Film Capacitors / B81123C1472M289
minImg
B81123C1472M289
EPCOS - TDK Electronics
Prodotto No:
B81123C1472M289
Descrizione:
CAP FILM 4700PF 20% 500VAC RAD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 110°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications Automotive; EMI, RFI Suppression
Height - Seated (Max) 0.689" (17.50mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.591" (15.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.709" L x 0.354" W (18.00mm x 9.00mm)
Product Status Active
Ratings AEC-Q200, Y1
Series B81123* - Y1
Voltage Rating - DC -
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 500V
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 4700 pF
Features 85C/85% Humidity