Casa / Fixed Inductors / B82141A1684J000
minImg
B82141A1684J000
EPCOS - TDK Electronics
Prodotto No:
B82141A1684J000
Descrizione:
FIXED IND 680UH 65MA 22 OHM TH
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 796 kHz
Q @ Freq 60 @ 796kHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 65 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.118" Dia x 0.268" L (3.00mm x 6.80mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 22Ohm Max
Inductance 680 µH
Series SBC
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 2MHz