Casa / Fixed Inductors / B82144B2682K000
minImg
B82144B2682K000
EPCOS - TDK Electronics
Prodotto No:
B82144B2682K000
Descrizione:
FIXED IND 6.8UH 2.75A 95 MOHM TH
In magazzino : 652
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 3.5A
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq 50 @ 2.52MHz
Height - Seated (Max) 0.551" (14.00mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 2.75 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.256" Dia (6.50mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 95mOhm Max
Inductance 6.8 µH
Series LBC
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Radial, Vertical Cylinder
Frequency - Self Resonant 40MHz