Casa / Fixed Inductors / B82422A1392K100
minImg
B82422A1392K100
EPCOS - TDK Electronics
Prodotto No:
B82422A1392K100
Pacchetto:
1210 (3225 Metric)
Descrizione:
FIXED IND 3.9UH 190MA 1.4OHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq 27 @ 7.96MHz
Height - Seated (Max) 0.083" (2.10mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 190 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1210 (3225 Metric)
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 1.4Ohm Max
Inductance 3.9 µH
Series SIMID
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 2-SMD, J-Lead
Frequency - Self Resonant 110MHz