Casa / Fixed Inductors / B82422T1391K000
minImg
B82422T1391K000
EPCOS - TDK Electronics
Prodotto No:
B82422T1391K000
Descrizione:
FIXED IND 390NH 450MA 250MOHM SM
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 25.2 MHz
Q @ Freq 30 @ 25.2MHz
Height - Seated (Max) 0.083" (2.10mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 450 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 250mOhm Max
Inductance 390 nH
Package / Case 2-SMD, J-Lead
Frequency - Self Resonant 400MHz