Casa / Fixed Inductors / B82422T1682K008
minImg
B82422T1682K008
EPCOS - TDK Electronics
Prodotto No:
B82422T1682K008
Descrizione:
FIXED IND 6.8UH 180MA 1.8OHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.96 MHz
Q @ Freq 27 @ 7.96MHz
Height - Seated (Max) 0.083" (2.10mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 180 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 1.8Ohm Max
Inductance 6.8 µH
Package / Case 2-SMD, J-Lead
Frequency - Self Resonant 40MHz