Casa / Fixed Inductors / B82432C1562K000
minImg
B82432C1562K000
EPCOS - TDK Electronics
Prodotto No:
B82432C1562K000
Descrizione:
FIXED IND 5.6UH 375MA 710MOHM SM
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq 40 @ 7.96MHz
Height - Seated (Max) 0.134" (3.40mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 375 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 710mOhm Max
Inductance 5.6 µH
Package / Case 2-SMD, J-Lead
Frequency - Self Resonant 40MHz