Casa / Fixed Inductors / B82442A1273K000
minImg
B82442A1273K000
EPCOS - TDK Electronics
Prodotto No:
B82442A1273K000
Pacchetto:
2220 (5650 Metric)
Descrizione:
FIXED IND 27UH 440MA 420MOHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Q @ Freq 10 @ 2.52MHz
Height - Seated (Max) 0.209" (5.30mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 440 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.220" L x 0.197" W (5.60mm x 5.00mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 2220 (5650 Metric)
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 420mOhm Max
Inductance 27 µH
Series SIMID
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 2-SMD, J-Lead
Frequency - Self Resonant 11.5MHz