Casa / Fixed Inductors / B82462A4682M000
minImg
B82462A4682M000
EPCOS - TDK Electronics
Prodotto No:
B82462A4682M000
Descrizione:
FIXED IND 6.8UH 1.4A 100MOHM SMD
In magazzino : 2110
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Current - Saturation (Isat) 2.3A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.4 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 100mOhm Max
Inductance 6.8 µH
Series B82462-A4
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 40MHz