B82462G2103M
EPCOS - TDK Electronics
Prodotto No:
B82462G2103M
Descrizione:
FIXED IND 10UH 1.25A 106MOHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Current - Saturation (Isat) 1.28A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.098" (2.50mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.25 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.248" L x 0.248" W (6.30mm x 6.30mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 106mOhm Max
Inductance 10 µH
Series B82462G2
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 100kHz