Casa / Fixed Inductors / B82477P4472M000
minImg
B82477P4472M000
EPCOS - TDK Electronics
Prodotto No:
B82477P4472M000
Descrizione:
FIXED IND 4.7UH 7.3A 12 MOHM SMD
In magazzino : 468
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Current - Saturation (Isat) 8.4A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.335" (8.50mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 7.3 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 12mOhm Max
Inductance 4.7 µH