Casa / Fixed Inductors / B82479A1473M000
minImg
B82479A1473M000
EPCOS - TDK Electronics
Prodotto No:
B82479A1473M000
Descrizione:
FIXED IND 47UH 2.6A 87 MOHM SMD
In magazzino : 80
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Current - Saturation (Isat) 4.5A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.280" (7.11mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 2.6 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.730" L x 0.600" W (18.54mm x 15.24mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 87mOhm Max
Inductance 47 µH