B85121A2205A630
EPCOS - TDK Electronics
Prodotto No:
B85121A2205A630
Descrizione:
CAP FEEDTHRU 2UF 600V AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Insertion Loss 90dB @ 100MHz
DC Resistance (DCR) (Max) -
Tolerance -
Voltage - Rated 600V
Thread Size M6
Mounting Type -
Size / Dimension 2.165" Dia x 2.362" L (55.00mm x 60.00mm)
Temperature Coefficient -
Height (Max) -
Product Status Obsolete
Ratings -
Series B85121
Package / Case Axial - Threaded Terminals
Mfr EPCOS - TDK Electronics
Capacitance 2 µF
Package Bulk
Current 63 A