BACC45FT14-12S9
Cinch Connectivity Solutions
Prodotto No:
BACC45FT14-12S9
Descrizione:
CONN PLUG FMALE 12POS GOLD CRIMP
Guida per l'utente
Cable Opening 0.664" (16.87mm)
Backshell Material, Plating -
Insert Material Epoxy, Glass Filled
Ingress Protection Environment Sealed
Voltage Rating -
Contact Finish Thickness - Mating 50.0µin (1.27µm)
Current Rating (Amps) -
Shell Size, MIL -
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Shell Finish Anodized
Shell Size - Insert 14-12
Mfr Cinch Connectivity Solutions
Contact Material -
Connector Type Plug, Female Sockets
Features Coupling Nut
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 200°C