BACC45FT16A24S9
Cinch Connectivity Solutions
Prodotto No:
BACC45FT16A24S9
Descrizione:
CONN PLUG FMALE 24POS GOLD CRIMP
Guida per l'utente
Cable Opening 0.769" (19.53mm)
Backshell Material, Plating -
Insert Material Epoxy, Glass Filled
Ingress Protection Environment Sealed
Voltage Rating -
Contact Finish Thickness - Mating 50.0µin (1.27µm)
Current Rating (Amps) -
Shell Size, MIL -
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Shell Finish Anodized
Shell Size - Insert 16-24
Mfr Cinch Connectivity Solutions
Contact Material -
Connector Type Plug, Female Sockets
Features Cable Clamp, Coupling Nut
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 200°C