BACC63BP14D15SN
Cinch Connectivity Solutions
Prodotto No:
BACC63BP14D15SN
Descrizione:
CONN PLUG FMALE 15POS GOLD CRIMP
Guida per l'utente
Cable Opening 0.613" (15.57mm)
Backshell Material, Plating -
Insert Material -
Ingress Protection Environment Sealed
Voltage Rating -
Contact Finish Thickness - Mating 50.0µin (1.27µm)
Current Rating (Amps) -
Shell Size, MIL -
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Shell Finish -
Shell Size - Insert 14-15
Mfr Cinch Connectivity Solutions
Contact Material -
Connector Type Plug, Female Sockets
Features Coupling Nut, Self Locking
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 200°C