BACC63CB20-16P6
Cinch Connectivity Solutions
Prodotto No:
BACC63CB20-16P6
Descrizione:
CONN PLUG MALE 16POS GOLD CRIMP
Guida per l'utente
Cable Opening 0.986" (25.04mm)
Product Status Active
Shell Finish Cadmium over Nickel
Shell Size - Insert 20-16
Mfr Cinch Connectivity Solutions
Contact Material -
Connector Type Plug, Male Pins
Features Coupling Nut
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 200°C