BACC63CC18-31S6
Cinch Connectivity Solutions
Prodotto No:
BACC63CC18-31S6
Descrizione:
CONN RCPT FMALE 31POS GOLD CRIMP
Guida per l'utente
Cable Opening 0.865" (21.97mm)
Product Status Active
Shell Finish Cadmium over Nickel
Shell Size - Insert 18-31
Mfr Cinch Connectivity Solutions
Contact Material -
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Features -
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 200°C