Casa / Boxes / BC-CTS-101007
minImg
BC-CTS-101007
Boxco
Prodotto No:
BC-CTS-101007
Produttore:
Boxco
Descrizione:
BOX PC CLEAR 3.937"L X 3.937"W
Guida per l'utente
Area (L x W) 15.5in² (100cm²)
Color Light Gray, Clear Cover
Material Plastic, Polycarbonate/Fiberglass
Size / Dimension 3.937" L x 3.937" W (100.00mm x 100.00mm)
Material Flammability Rating UL94 5VA, UL94 V-0, UL94 HB
Product Status Active
Ratings IP66, IP67, NEMA 4X,6, UL 508A
Design Lift-Off Screw Cover
Thickness -
Series S
Container Type Box
Mfr Boxco
Features Flame Retardant, Sealing Gasket, Wall Mount
Height 2.953" (75.00mm)