BC075-10-A-L-D
GCT
Prodotto No:
BC075-10-A-L-D
Produttore:
GCT
Descrizione:
10W, 1.0MM PITCH SOCKET, SIL, SM
In magazzino : 521
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Insulation Height 0.059" (1.50mm)
Ingress Protection -
Voltage Rating -
Contact Finish Thickness - Mating Flash
Current Rating (Amps) 1A per Contact
Contact Type Female Socket
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Mfr GCT
Contact Material Phosphor Bronze
Connector Type Receptacle
Style Board to Board
Features -
Pitch - Mating 0.039" (1.00mm)
Contact Finish - Mating Gold
Operating Temperature -40°C ~ 105°C