Casa / DC DC Converters / BCM3814B60E10A5T06
minImg
BCM3814B60E10A5T06
Vicor Corporation
Prodotto No:
BCM3814B60E10A5T06
Produttore:
Vicor Corporation
Descrizione:
DC DC CONVERTER 9V 1350W
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 60V
Voltage - Output 1 9V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 3.76" L x 1.40" W x 0.37" H (95.6mm x 35.5mm x 9.4mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 150A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 36V
Series VI Chip® BCM®
Power (Watts) 1350 W
Type Bus Converter Module
Package / Case Module
Efficiency 95.8%