Casa / Fixed Inductors / BDCL002520102R2MS1
minImg
BDCL002520102R2MS1
Chilisin Electronics
Prodotto No:
BDCL002520102R2MS1
Pacchetto:
1008
Descrizione:
INDUCTOR POWER
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 2.6A
Inductance Frequency - Test 2 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.4 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1008
Ratings -
DC Resistance (DCR) 156mOhm Max
Inductance 2.2 µH