BE12-2A66-P
Standex-Meder Electronics
Prodotto No:
BE12-2A66-P
Descrizione:
RELAY REED DPST 0.5A 12V
Guida per l'utente
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Switching Voltage 200VAC, 200VDC - Max
Termination Style PC Pin
Contact Rating (Current) 500 mA
Coil Current 27 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 445 Ohms
Product Status Obsolete
Must Release Voltage 1.8 VDC
Contact Form DPST-NO (2 Form A)
Seal Rating Sealed - Fully
Series BE
Operate Time 0.5 ms
Contact Material -
Mfr Standex-Meder Electronics
Coil Voltage 12VDC
Release Time 0.1 ms
Must Operate Voltage 8.4 VDC