BF080-14-A-1-L-C
GCT
Prodotto No:
BF080-14-A-1-L-C
Produttore:
GCT
Descrizione:
14POS, 2MM PITCH SOCKET, DIL, SM
In magazzino : 2975
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Insulation Height 0.110" (2.79mm)
Ingress Protection -
Voltage Rating 250VAC/DC
Contact Finish Thickness - Mating Flash
Current Rating (Amps) 2A per Contact
Contact Type Female Socket
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Mfr GCT
Contact Material Copper Alloy
Connector Type Receptacle, Bottom or Top Entry
Style Board to Board
Features Board Guide, Pick and Place
Pitch - Mating 0.079" (2.00mm)
Contact Finish - Mating Gold
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Number of Rows 2
Applications -
Number of Positions 14
Termination Solder
Mounting Type Surface Mount
Fastening Type Push-Pull
Insulation Material Liquid Crystal Polymer (LCP)
Contact Finish Thickness - Post Flash
Contact Shape Square
Series BF080
Row Spacing - Mating 0.079" (2.00mm)