BFC237058222
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Prodotto No:
BFC237058222
Descrizione:
CAP FILM 2200PF 10% 400VDC RAD
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.256" (6.50mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.283" L x 0.098" W (7.20mm x 2.50mm)
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series MKT370
Voltage Rating - DC 400V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 220V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 2200 pF