BFC237122563
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Prodotto No:
BFC237122563
Descrizione:
CAP FILM 0.056UF 5% 100VDC RAD
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.315" (8.00mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.300" (7.62mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" L x 0.118" W (10.00mm x 3.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series MKT371
Voltage Rating - DC 100V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 63V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 0.056 µF