BFC237511681
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Prodotto No:
BFC237511681
Descrizione:
CAP FILM 680PF 3.5% 630VDC RAD
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications High Pulse, DV/DT
Height - Seated (Max) 0.512" (13.00mm)
Tolerance ±3.5%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.571" L x 0.197" W (14.50mm x 5.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series KP/MKP 375
Voltage Rating - DC 630V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 300V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 680 pF